Data: 08.06.2019
 
Udostępnij:
 

Polak prezydentem europejskiej federacji

 

W dn. 07.06.2019 r. Robert Wota został wybrany na Prezydenta Europejskiej Federacji Tańca Sportowego - Dance Sport Europe. 

Jak co roku, w czerwcu, World DanceSport Federation zorganizował walne zgromadzenie delegatów. Tym razem spotkanie odbywa się w Budapeszcie w dn. 7-9.06.2019 r. Polskę rezprezentują delegaci: Antoni Czyżyk, Robert Wota, Marek Chojnacki i Magdalena Czarnocka-Kaptur. WDSF Annual General Meeting jak zawsze poprzedzone jest zgromadzeniami Europejskiej Federacji Tańca Sportowego (Dance Sport Europe - DSE) oraz WDSF Professional Division. W 2019 r. skończyła się kadencja władz DSE, w związku z czym jednym z punktów programu DSE Annual General Assembly 2019 były wybory nowego zarządu. 

Miło nam poinformować, że decyzją wszystkich delegatów obecnych na sali nowym Prezydentem DSE został wybrany nasz kolega, Robert Wota. W poprzedniej kadencji Robert pełnił funkcję Dyrektora Sportowego DSE, a od ubiegłego roku także funkcję Wiceprezydenta.

Jest to kolejny sukces polskiego środowiska tanecznego i kolejna szansa na dalszy rozwój polskiego tańca sportowego w wymiarze międzynarodowym.  

 

Galeria zdjęć: