Data: 13.06.2017
 
Udostępnij:
 

Polacy we władzach WDSF

 

W dniach 10-12.06.2017 w Singapurze odbywało się doroczne zgromadzenie narodowych federacji, będących członkami Światowej Federacji Tańca Sportowego - WDSF AGM 2017.

Delegaci FTS uczestniczyli w spotkaniach członków Europejskiej Federacji Tańca Sportowego - WDSF DSE, we władzach której zasiada Robert Wota, piastujący tam stanowisko dyrektora sportowego. 

Ponadto w kolejnych dniach odbyły się zgromadzenia członków ruchu zawodowego  -  WDSF Professional Division (WDSF PD) oraz wszystkich członków WDSF.
W tym roku oprócz, jak każdorazowo to ma miejsce, zatwierdzenia sprawozdań za rok ubiegły i przyjęcia planów na rok następny poruszane były tematy dotyczące organizacji w roku 2018 Olimpiady Sportowej Młodzieży w Buenos Aires, podczas której jedną z dyscyplin będzie breakdance. Dla WDSF jest to kolejny krok przybliżający taniec sportowy do uzyskania statusu dyscypliny olimpijskiej. Ponadto był to rok wyborczy - na kolejną kadencję WDSF 2017 - 2021 delegaci wybierali władze zarówno WDSF PD jak i samego WDSF.

Polska delegacja odniosła ogromny sukces - do zarządu WDSF Professional Division wybrany został Marek Chojnacki. Z kolei członkiem prezydium WDSF został Antoni Czyżyk, który będzie przez kolejne cztery lata pełnić funkcję wiceprezesa ds. rozwoju.
Dla polskiego tańca to wielka szansa by wzmonić pozycję polskich zawodników i sędziów na arenie międzynarodowej, a także mieć realny wpływ na kształtowanie funkcjonowania WDSF. 

 

Galeria zdjęć: